+48 12 425-75-45

biuro@adepol.pl

ul. Kornela Makuszyńskiego 4, 31-752 KRAKÓW

szukaj

ADE-TAPE ANTYSLIP GRADE 03

Taśmy Antypoślizgowe chropowate (z ziarnem) ADE-ANTYSLIP GRADE 03

Dlaczego stosujemy taśmy antypoślizgowe?

Stosowanie taśm antypoślizgowe znacznie zmniejsza ryzyko wypadku w wyniku poślizgnięcia się w miejscu niebezpiecznym przez Twoich pracowników, klientów, gości, uczniów, domowników, …
Taśmy antypoślizgowe pozwalają uniknąć wielu takich wypadków oraz wiążących się z tym przykrych konsekwencji zdrowotnych, odpowiedzialności prawnej, strat finansowych z tytułu odszkodowań i przerw w pracy, utraty klientów.
Taśmy antypoślizgowe powinniśmy stosować w miejscach szczególnie narażonych na ryzyko poślizgnięcia się. Są to schody, stopnie, rampy, podesty, pochylnie, powierzchnie śliskie, mokre, zaolejone itp. w halach fabrycznych, magazynach, biurach, sklepach, urzędach, szkołach, budynkach publicznych, budynkach mieszkalnych, halach sportowych, na basenach, statkach, jachtach, łodziach, drabinach …
Oferujemy Państwu taśmy antypoślizgowe w wielu rodzajach, dostosowane do specyficznych wymagań każdego z takich miejsc.

Budowa i własności:
Dobre taśmy antypoślizgowe wykonane są z kilku warstw:
– nośnikiem jest miękka i elastyczna folia z plastyfikowanego PCV
– na spodzie znajduje się warstwa specjalnego kleju akrylowego (zabezpieczona silikonowym papierem przekładkowym)
– z wierzchu w folię PCV wtopione są drobne ziarna z materiałów mineralnych (np. specjalny piasek kwarcowy), które tworzą właściwą warstwę antypoślizgową
Niektóre taśmy mają bardziej złożoną budowę. Np. w celu uzyskania idealnego dopasowania do nierównych powierzchni (np. karbowana blacha na schodach i podestach) wprowadza się dodatkową warstwę miękkiego aluminium. Dzięki trwałemu odkształceniu folii aluminiowej taśma “zapamiętuje” kształt podłoża. Pozwala to idealnie dopasować się do nierównej powierzchni.
Taśmy antypoślizgowe mogą również występować w wersjach specjalnych, np. taśmy “basenowe”, taśmy fluorescencyjne.
Taśmy antypoślizgowe są trwałe, odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, odporne na warunki atmosferyczne (do -30oC), UV, wodę, oleje i smary a nawet wodę morską. Specjalny klej akrylowy zapewnia doskonałe przyklejanie do podłoża i ma bardzo dobrą odporność na starzenie.

Montaż:

 • Montaż taśm antypoślizgowych jest prosty i może go wykonać praktycznie każdy.
 • Należy jedynie zadbać o to, aby oklejana powierzchnia była sucha i czysta (bez śladów smarów, tłuszczu, brudu, piasku) oraz miała temperaturę powyżej 10oC.
 • Zapewni to prawidłowe przyklejenie i długotrwałe użytkowanie.
 • Po prawidłowo naklejonej taśmie można od razu chodzić, jednak pełną przylepność do podłoża uzyskuje ona po 48 godzinach.

Kolory i rozmiary:

 • Taśmy antypoślizgowe najczęściej sprzedaje się w rolkach.
 • Długość rolki wynosi od 5 do 18,3m a nawet czasami i 20m.
 • Szerokość może być dowolna: od 19mm do 500mm (czasem 1000mm).
 • Taśmy są dostępne w wielu kolorach, w tym wszystkich najczęściej spotykanych, a ponadto przezroczystym, fluorescencyjnym, żółto-czarnym, biało-czerwonym.
 • W niektórych typach taśm mamy też do wyboru różne grubości ziaren warstwy antypoślizgowej.
 • Oprócz typowych rolek, na zamówienie klienta taśmy antypoślizgowe mogą być wykonane w postaci formatek (różne gotowe kształty) oraz płytek (płytki aluminiowe o różnych kształtach z naklejonym materiałem antypoślizgowym, przykręcane do podłoża).

Stosuj taśmy antypoślizgowe.
To najtańsza profilaktyka przeciw niebezpiecznym poślizgnięciom. Unikniesz problemów zanim się pojawią!

Dostępne kolory:

 • Taśmy chropowate są dostępne w wielu kolorach, w tym wszystkich najczęściej spotykanych, a ponadto przezroczystym, fluorescencyjnym, żółto-czarnym, biało-czerwonym.

Typowe rozmiary:

 • od 19mm do 500mm (czasem nawet i 1000mm)
Dodatkowe informacje:
W niektórych typach taśm mamy też do wyboru różne grubości ziaren warstwy antypoślizgowej.

* Zamieszczone informacje i dane techniczne opierają się na wiarygodnych testach i pomiarach przeprowadzonych przez producenta wg odpowiednich norm. Nie dają one jednak pełnej gwarancji i nie zwalniają użytkownika od przeprowadzenia własnych prób i testów, właściwych dla konkretnego zastosowania. Uprzejmie informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek powstałe szkody czy straty, związane z zastosowaniem produktów firmy ADVANCE , także w stosunku do osób trzecich.


Adepol - Taśmy samoprzylepne Kraków © 2017 - 2022 | WordPress template by grafox

F.P.H.U. "ADE-POL" Dariusz Bubień
siedziba: os. Kolorowe 18/1 A, 31-940 KRAKÓW | biuro: ul. Kornela Makuszyńskiego 4, 31-752 KRAKÓW | magazyny: ul. Kornela Makuszyńskiego 4, 31-752 KRAKÓW
Tel. +48 12 425-75-45 | Tel. +48 12 200-25-75 info linia | Gsm. 607 310 967

×
×
×